Stunt akademie

Vychováváme nové KASKADÉRY!

Pod hlavičkou kaskadérského atelieru, STUNT STUDIO, vzniká kaskadérská škola STUNT AKADEMIE. V rámci kurzu – „Kaskadérský kurz pro širokou veřejnost,“ umožňujeme každém kdo má se stát se kaskadérskou hvězdou, učinit první krok na této dlouhé a náročné cestě. Od 1.6. jsme ujednotili náplň a rozsah výuky se standardy Evropských kaskadérských škol.

Garantem výuky je Mgr. Jiří Kosorinský, který se kaskadérství věnuje od roku 1997 a v roce 2014 získal certifikát na EUROPEAN STUNT SCHOOL v Kodani, a téhož roku pak ještě prošel specializovanou výukou Riggingu, též na EUROPEAN STUNT SCHOOL v Kodani. Současně je majitelem kaskadérského týmu CZECH STUNTS s.r.o. specialistou na bezpečnost při natáčení.

Naše akademie má několik úrovní výuky:

1. Úroveň – základní kurz pro širokou veřejnost – zde se účastníci učí základním pohybovým návykům, drilují průpravná cvičení a ujednocují si společný základ z bojových umění, akrobacie a herectví. Výuka probíhá 1 x týdně nebo nebo 1x měsíčně formou šesti hodinového workshopu, je rozdělena do 16 lekcí a zakončena zkouškou. Je zde klade důraz na samostudium a trénování doma. Semestr začíná vždy v lednu a září. Podmínkou otevření semestru je naplnění minimální kapacity 5 studentů. Informace o otevření semestru zveřejňujeme vždy s předstihem formou události na naší FB stránce: stuntstudio

Úspěšní absolventi kurzu, mají možnost získat nabídku na vstup do kaskadérského týmu CZECH STUNTS.

(Hodnocení pro vstup do týmu, je rize subjektivní s řadou kriterií, proto na ně nevzniká automaticky nárok)

Z tohoto důvodu realizujeme výuku za dotovanou cenu našim kaskadérským týmem 1200 Kč / měsíc, délka trvání semestr 6 měsíců.

2. Úroveň – mírně pokročilí kurz  – zda se účastnici seznámí se  kaskadérskými disciplínami – rigging, pády, rvačky, hoření. Učí se pracovat s technologiemi, základy bezpečnostních postupů a rozvíjí své dovednosti z prvního kurzu. Zároveň účastníci mírně pokročilí, jsou zařazováni do jednoduchých projektů v rámci praxe. Kurz je zakončený zkouškou.

Výuka probíhá formou čtyř tématických víkendových workshopů:

Rigging workshop: Zde se zaměříme práce s lany ve výškách, přes trhačky, přes akrobacii na riggingu až po taktické slaňování.

Pádový workshop: Zde se zaměříme pády při rvačkách, ze židle, ze schodů, přes pády na riggingu až po pády z výšek.

Body burning workshop: Hlavním tématem bude hoření ať už klasické tak i naked skin burnig a bezpečnost při těchto aktivitách.

Filmové fighty a fire arms: workshop zaměřený na bojové techniky od historických rvaček, přes Hongkong style až po SWOT práci se zbraněmi.

Podmínkou pro účast na workshopech je absolvování 1. úrovně nebo alespoň 2 roky praxe v jiném profesionálním kaskadérském týmu, věk 18+let a naplnění minimální kapacity 5 účastníků. Cena je 8 750 Kč / osoba / jeden workshop. Účastníci obdrží certifikát obsahující hodnocení jejich skillu na konci workshopu. V ceně je ubytování pá-ne. 

3. Úroveň – pokročilí kurz pro širokou – nejrozsáhlejší kurz co do obsahu, náročnosti výuky a drilu návyků. Rozvíjí se znalosti z předchozího kurzu mírně pokročilých a je zde kladený důraz na praktickou část výuky. Kromě závěrečné zkoušky jsou zde účastníci hodnoceni průběžně.

Pokročilé workshopy zaměřené na rozvoj pokročilých kaskadérských dovedností a kombinací kaskadérských disciplín (pády z výšek a hoření,  rigging a hoření, základní pravidla kaskadérského koordinátorství, pády z výšek 15 m a víc). Na tyto workshopy si zveme i zahraniční lektory z různých evropských týmů.

Podmínkou pro účast na workshopech je absolvování 2. úrovně nebo alespoň 5 let praxe v jiném profesionálním kaskadérském týmu, věk 18+ let a naplnění minimální kapacity 8 účastníků. Cena je 21 250  Kč / osoba / jeden workshop. Účastníci obdrží certifikát obsahující hodnocení jejich skillu na konci workshopu. V ceně je ubytování pá-ne. 

Nabídka studentům

Pokud natáčíte nízkorozpočtový nebo studentský film, potřebujete na něj kaskadéry, ale nemůžete si dovolit profesionální full servis, nabízíme Vám řešení ve formě studentů našich kaskadérských kurzů s odborným dohledem profesionálního a zkušeného kaskadérského koordinátora a lektora.